Nie ma czegoś takiego jak jedyna i niepowtarzalna szansa. Życie zawsze daje nam drugą szansę. Paulo Coelho

O FIRMIE

AVARON Sp. z o.o. jest firmą doradczą założoną 18 marca 2008 roku, z historią sięgającą 1999 roku.

Głównym obszarem działalności AVARON jest doradztwo finansowe i strategiczne. AVARON świadczy pełną gamę usług związanych z pozyskiwaniem finansowania i obsługą przedsięwzięć gospodarczych, doradztwem przy pierwszej ofercie publicznej IPO oraz doradztwem ekonomiczno-finansowym i strategicznym.

Głównymi klientami spółki są osoby poszukujące finansowania dla swoich firm w związku z ich dynamicznym rozwojem, prywatyzacją, zmianą właściciela. AVARON pomaga swoim klientom określić aktualną wartości firmy (wycena), pomaga określić i oszacować koszty dalszej ekspansji, współtworzy zrozumiały dla inwestorów (udziałowcy, akcjonariusze, banki) plan taktyczny i strategiczny, uczestniczy w bieżącej ocenie aktualnej sytuacji finansowej firmy.

W miarę rozwoju zakresu działalności i powiększania zakresu współpracy z innymi doradcami, AVARON zaczął świadczyć specjalistyczne usługi doradcze obejmujące zagadnienia techniczne i organizacyjne. Sporządzane są specjalistyczne ekspertyzy i wyliczenia dla energetyki, telekomunikacji i innych branż.

Przez wiele lat współpracy z różnymi klientami, AVARON dopracował się zespołu, procedur oraz narzędzi pozwalających na profesjonalne świadczenie usług doradczych. Przewagę konkurencyjną firma zdobywa dzięki autorskiemu oprogramowaniu takiemu jak:

  • DORADCA - system wspomagający zarządzanie projektami doradczymi,
  • PLANISTA - program do sporządzania analiz i planów ekonomiczno-finansowych
  • SIK - system informacji kierowniczej, portal do wspomagania zarządzania obszarem ekonomiczno-finansowym i strategicznym w firmach.


Firma posiada ciekawą ofertę usług szkoleniowych. Szkolenia organizowane są głównie w formie zamkniętej dla klientów AVARON. Są one dostosowane do specyfiki firmy, jej produktów, klientów, pracowników i kultury organizacyjnej.

Dodatkowym obszarem aktywności firmy AVARON jest oprogramowanie i usługi informatyczne. Doradzając i rozmawiając swoim klientom firma dostrzegła możliwości poprawy procesów biznesowych za pomocą specjalistycznych systemów informatycznych. W obszarze informatycznym AVARON jest firmą konsultingowo-wdrożeniową specjalizującą się w systemach księgowych, finansowych oraz systemach do planowania i contorllingu.

AVARON jest firmą, która jest nastawiona na usprawnienia w Państwa firmie. Dla firmy dominującą wartością jest kierowanie zadaniami (przedsięwzięciami) przez tych, którzy są kompetentni do ich wykonywania. AVARON jest przede wszystkim nastawiony na satysfakcję klienta.